Tydzień Kobiet w Żarach
Tydzień Kobiet 2010 stał się już wspomnieniem...

Za nami wiele ciekawych imprez, spotkań z ludźmi, pięknych chwil. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy choć w jednym dniu skorzystali z zaproponowanych przez nas atrakcji byli zadowoleni, a Ci którzy nie wzięli w nich udziału, mogą tylko żałować, bo było warto. 

Powspominajmy...

W żarskiej Lunie, już przed godziną 17.00, pierwszego dnia marca zrobiło się tłoczno. Wiele Pań przyszło zobaczyć wystawę obfitującą w interesujące prace artystyczne mieszkanek Żar. Piękna i różnorodna biżuteria oraz barwne rękodzieło zaaranżowane przez kustosza wystawy Kornelię Drzewiecką stworzyły wyjątkowy klimat. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. 

Kliknij na zdjęcie, aby uzyskać powiększenie

Pani Lucyna Hoffman-Czyżyk, pomysłodawczyni imprezy, otworzyła uroczyście Tydzień Kobiet, a w krainę śmiechu zabrały uczestniczki dwa kabarety - "Zośka" z Lubska i "Słoiczek po cukrze" z Zielonej Góry.

Panie, które wzięły udział w wieczorze inauguracyjnym miały okazję otrzymać niespodzianki ufundowane m.in. przez żarskie salony fryzjerskie, kosmetyczne, SPA oraz kawiarnie i restauracje. 

Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom!
 
..

2 marca zebrani w Lunie widzowie, mieli okazję przenieść się do Ameryki Południowej dzięki pasjonującym opowieściom pani Barbary Radwańskiej, przeplatanym zdjęciami i filmami z jej podróży po tej niesamowitej, jak się okazało podczas spotkania, części świata. Podróżniczka ukazała piękno kultury latynoskiej, a w swej opowieści skupiła się na ludziach i obcowaniu z nimi, dzięki czemu uczestnicy spotkania mogli poczuć klimat codziennego życia na Kubie, w Argentynie, Chile, Brazylii. 

Barbara Radwańska Czarownica Violeta i jej wazy "z bóstwami"
Cuzco (Peru) - tradycyjnie ubrane kobiety Indianki z plemienia w Manaus (Brazylia)
Nastoju wieczorowi dodał koncert zespołu "Mate" - z etnicznymi brzmieniami i 
barwnym wokalem.
Jak ważne dla kobiet są ich "babskie sprawy" mogliśmy przekonać się 2, 3 i 4 marca, gdy Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną odwiedziło wiele Pań pragnących dowiedzieć się jak udekorować stół, wykonać piękne bukiety, zaaranżować dom i ogród, uzyskać poradę od prawnika, porozmawiać z psychologiem i mediatorem, skonsultować z dietetykiem i dermatologiem, ale także poprawić swój wygląd dzięki poradom kosmetyczki, fryzjerki oraz profesjonalistek w doborze biustonosza. Poradnię odwiedziło ponad sto kobiet, a co najważniejsze wszystkie wychodziły uśmiechnięte. 
Powiedzenie mówi, że kobiety to słaba płeć, jednak podczas zajęć samoobrony zorganizowanych w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomicznych (5 marca), prowadzonych przez Emila Waszaka, Panie udowodniły, że potrafią się bronić i chłonęły wszelkie wskazówki dotyczące samoobrony. 

A podczas sobotniego (6 marca) aerobiku prowadzonego przez Iwonę Cieślik pokazały jakie tkwią w nich pokłady energii i radości. 

Spacer po lesie z "kijami" pod przewodnictwem pani Małgorzaty Issel, również dał szansę na poprawienie kondycji i podniesienie poziomu endorfin.
Tydzień Kobiet dał również możliwość wykazania się Paniom kochającym "Buszować w szafie". Ta niezwykła inicjatywa prowadzona przez Akademię Rozwoju "Indygo" spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Panie chętnie wymieniały się ubraniami, biżuterią oraz domowymi drobiazgami, mając przy tym wiele radości.
Kulminacyjnym momentem imprezy był wieczór Feeria piękna (6 marca). Sala widowiskowa Luna zapełniła się po brzegi, a zebrani mogli zobaczyć przepiękne i wzruszające pokazy tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu par sportowych Szkoły Tańca Czar-Dance Cezarego Drzewieckiego oraz ogniste i pełne temperamentu pokazy tańca flamenco Barbary Cieślewicz.
Wieczór wypełnił taniec oraz moda - przez duże M. Najnowsza kolekcja firmy "Croop", szykowne wizytowe suknie przygotowane przez sklep "Szyk" oraz romantyczne i wytworne suknie ślubne salonu "Lisa Ferrera"wzbudziły zachwyt wśród uczestników wieczoru.
Znanymi melodiami włoskimi, latynoskimi oraz piosenkami zespołu ABBA zagranymi brawurowo przez Miejską Międzyszkolną Orkiestrę Dętą Żarskiego Domu Kultury zakończył się Tydzień Kobiet. I jak powiedziała pomysłodawczyni imprezy Pani Lucyna Hofmann-Czyżyk ... "spotkamy się za rok"... 


 

Tekst: Joanna Jeremicz 

Fotografie: Agencja Reklamowa "Monogram", Halina Gola, Izabela Nowińska, Barbara Radwańska
 

Tydzień Kobiet w Żarach - 2009

 Kliknij na zdjęcie, aby uzyskać powiększenie
 

Powrót do archiwum